A közlemény rovatba írják be,hogy tagdíj  és a nevet, akinek a tagdíját külditek.

Az OTP Bankban vezetett számlánk száma: 11736116-20131533

Fejér Megyei Tájékozódási Futó Szövetség

Szepesi Imre honlap

2007.08.13. 20:46 bota71

Hungária Kupa

Pécs, Mecsek

24 arakos tájfutó részvételével idén is volt Hungária Kupa, hazánk egyik legjelentősebb tájékozódási fesztiválja, ahol 28 ország 1600(!) versenyzője állt rajthoz. Az első két nap Abaliget töbrös terepeit élvezhették a versenyzők, majd úgymond lazításképpen a 3. napon a fürdőjéről híres Harkány városában került megrendezésre egy városi sprintverseny. Ezen a délutánon átmozgatásképpen az Orfűi-tavat megkerülő 6,2km-es futóversenyen, immár térkép nélkül is megmérkőztek sokan, itt Fanni nyert a lányok közül, Kovács Dávid a 4., Tári Kornél a 12. helyet szerezte meg a pécsi atlétákkal is bővülő mezőnyben.

A 4. és 5. nap pályái Orfű töbrös erdejében haladtak, utolsó nap vadászrajttal. Itt több versenyzőnk is remek hajrába csapott, Tomi és Kornél a dobogó legfelső fokára futott fel az ifiknél, Fanni pedig a 2. helyig jutott női elitben. (Kelemen Bernadett, a helyiek válogatott versenyzője verte csak meg összetettben, kevesebb mint 2 perccel). Bár ebben a kategóriában csak heten fejezték be a versenyt, mégis a női elitben lehettünk tanúi a legkiélezettebb versenynek; 4-en is esélyesek voltak mindvégig a dobogóra!

Arakos eredmények (akikre büszkék vagyunk!):

Ifi fiúk: 1. Pápai Tamás

Junior fiúk: 1. Tári Kornél (mellbedobással), 3. Kovács Dávid, 5. Szivák Béla

Női elit: 2. Gyurkó Fanni

Azt hiszem, igazi tájfutó csemege volt ez az 5 napos fesztivál, ahol egyébként rengeteg kiegészítő versenyen is részt vehettek a versenyzők (Trail-O, Microsprint), és nem feltétlenül a győzelem volt a lényeg, hanem a tájfutás és a tájékozódási sportok ünnepe, valamint Fanninak a felnőtt VB-re való felkészülés és ráhangolódás is. Reméljük jól sikerült, és Ukrajnában öregbítheti az ARAK és kis országunk hírnevét!