A közlemény rovatba írják be,hogy tagdíj  és a nevet, akinek a tagdíját külditek.

Az OTP Bankban vezetett számlánk száma: 11736116-20131533

Fejér Megyei Tájékozódási Futó Szövetség

Adószám: 18481769-2-07

Szepesi Imre honlap

2013.08.22. 22:14 bota71

Hungária Kupa 2013

Idén a VTC és a Postás SE közösen rendezte meg a tájfutás Tour de France-át, azaz a sport 5 napos ünnepét, a Hungária Kupát. A szokásos módon augusztus 16-20. között 3 klasszikus, egy sprint és egy rövidített normáltáv várta a versenyzőket.

Első két nap Bakonybélbe látogatott a mintegy 1400 tájfutó és néző. Első nap egy szintes, fizikailag nehéz terepen dőltek el a helyezések, másnap pedig egy laposabb, technikásabb, részletgazdag csipkézett völgyeken és patakmederek mentén kellett megtalálni a bójákat.

Szerdán aztán Veszprém belvárosát vették célba a futók, ahol a Séd-patak völgyében egy mindenki által dícsért techinkás futamon mérkőzhettek meg egymással.

Utolsó két nap a versenyközpont területe mellett, a lőtéren zárultak a küzdelmek,szélsőséges időjárási körülmények között: a 4. etapot a rekkenő hőség nehezítette, amit a frissítőpontok jó elhelyezése sem tudott teljes mértékben megoldani. A záró futamon, a vadászrajt után pedig szélvihar fogadta a futókat, az erős északi szélben meglehetősen nehéz volt futni, és irányt tartani az amúgy teljesen nyílt terepen.

Hungi13_Dani.jpgDani a dobogó 2. fokán

Egyesületünket összesen 19 fő képviselte, és igencsak szép eredményekkel térhettünk haza: összetettben Fent Marianne a W60 kategóriában 3 futamgyőzelemmel magabiztosan hozta el az aranyérmet, Deczky Dani pedig egyenletes versenyzéssel és két futamgyőzelemmel 2. lett F16C-ben. Stein Barna éppenhogy lemaradva a dobogóról, a legfiatalabb szenior kategóriában a 4. helyet szerezte meg.

Hungi13_Fent Marianne.jpgMarianne a dobogó legfelső fokán

Az Ifjúsági EB-t idén ősszel rendezik, ez adta az apropóját hogy a Hungária Kupa futamai válogassanak az egyes futamokra. Emiatt egyesületünk serdülő (W14) versenyzője, Vékony Vanda egy korosztállyal feljebb, a 16-os lányok között indult. Sajnos pont a válogató futamok voltak túl erősek számára (11. hely a normáltávon és 8. hely a sprinten), viszont összességében egy nagyon stabil versenyzést hozva sikerült a 4. nap végén dobogó közelbe kerülnie (4. napon 3. legjobb futott idő!), amit 5. napon egy bronzéremre tudott váltani! Itt kell megjegyezni, hogy Vanda térképén elmosódott nyomtatási hiba miatt egy fontos út, és emiatt kerülnie kellett, de így is a legsikeresebb napot zárta, a 2. legjobb időt sikerült megfutnia!

Az Ifjúsági EB tehát idén elmarad, de még így is lesz bőven ideje arra, hogy kijusson - az eredményei alapján talán már jövőre!

Hungi13_Vanda.jpgVanda a dobogó 3. fokán

Összesen 5-ször szólítottak arakos versenyzőt a pódiumra, hogy átadják a napi győzteseknek járó fehér pólót! A többi arakos versenyző is próbált kitenni magáért, és többen is bekerültek a napi 1-6.-ba (nem mindenki futotta végig az összes napot, így nem mindenkinek volt összetett eredménye. Maki pl. lesérült a 3. nap után, beverte a fejét, de jól van!).